Ansatte i FOF Aarhus´ administration

billede af FOF Aarhus´ administration i Fredensgade 36, 8000 Aarhus C

Ledelsen

Direktør ved FOF Aarhus, Søren Peter HansenSøren Peter Hansen
Direktør
hansen@fof-aarhus.dk

Souschef ved FOF Aarhus, Lone Husted KristensenLone Husted Kristensen
Souschef
lone@fof-aarhus.dk

Afdelingsledere

Afdelingsleder ved FOF Aarhus, Vibeke Rosendal, Sprog, Musik og Humanistiske fagVibeke Rosendal
Afdelingsleder: Sprog, musik, humanistiske fag
vibeke@fof-aarhus.dk

Afdelingsleder for Motion og sundhed ved FOF Aarhus, Lone Husted KristensenLone Husted Kristensen
Afdelingsleder: Bevægelse, handicap- og specialundervisning, FVU og OBU
lone@fof-aarhus.dk

Afdelingsleder for Foredrag, Kulturrejser, Kulturhøjskelon ved FOF aarhus, Merete CallesenMerete Callesen
Afdelingsleder: Foredrag, kulturelle arrangementer, Kulturhøjskolen og Kulturrejser
merete@fof-aarhus.dk

Se de ansvarlige for Kreative fag under rubrikken Fagkoordinatorer.

PR og kommunikation

Kommunikationsmedarbejder ved FOF Aarhus, Lene Nordfeldt IversenLene Nordfeldt Iversen
Kommunikationsmedarbejder, grafisk design
lene@fof-aarhus.dk

Benedikte Hørlyck 
Kommunikationsmedarbejder, PR, marketing, kommunikation
benedikte@fof-aarhus.dk 

Fagkoordinatorer

Lone Skovlund
Kursussekretær  for Kreative fag med ansvar for:
Kunst, keramik og andet kunsthåndværk, foto og IT, blomster, naturfag og sejlads.
lone.s@fof-aarhus.dk 

Ellen Margrethe Sørensen Ellen Margrethe Sørensen
Kursussekretær  for Kreative fag med ansvar for:
Håndarbejde, syning og syteknikker og madlavningskurser. 
ellen@fof-aarhus.dk

Projektansatte medarbejdere


Billede af Anders Bundgaard, projektansat i Erhvervssprog afdelingen ved FOF AarhusAnders Bundgaard 
Projektmedarbejder - Erhvervssprog
anders@fof-aarhus.dk

Kursussekretærer 

Maj-Britt Munk 
Kursussekretær for Sprog, Musik og Humanistiske fag. Underviser i Italiensk 
maj-britt@fof-aarhus.dk  

Helle Kristensen 
Kursussekretær for Bevægelsesafd. 
helle@fof-aarhus.dk  

Ariann Emig 
Kursussekretær  
ariann@fof-aarhus.dk 

Lone Skovlund
Kursussekretær  for Kreative fag med ansvar for:
Kunst, keramik og andet kunsthåndværk, foto og IT, blomster og naturfag.
lone.s@fof-aarhus.dk 

Ellen Margrethe SørensenEllen Margrethe Sørensen
Kursussekretær for Kreative fag med ansvar for:
Håndarbejde, syning og syteknikker og madlavningskurser. 
ellen@fof-aarhus.dk

Hanne Søholt Foged 
Kursussekretær for Foredrag og Kulturelle arrangementer 
hanne@fof-aarhus.dk  

Elfrida S. Jensen
Kursussekretær, studentermedhjælper
elfrida@fof-aarhus.dk

Bogholderi 

Helle Løcke 
Bogholder 
hellel@fof-aarhus.dk 

Elena Bang Nielsen
Bogholder 
elena@fof-aarhus.dk 

Peter Bülow Slej
Kontorelev, bogholderi
peter@fof-aarhus.dk 

Teknisk personale 

Lars Haa
Pedel
lars@fof-aarhus.dk