Ansatte i FOF Aarhus´ administration

Ledelsen

Søren Peter Hansen
Direktør
hansen@fof-aarhus.dk

Lone Husted Kristensen
Souschef
lone@fof-aarhus.dk

Faglige afdelingsledere

Vibeke Rosendal
Afdelingsleder: Sprog, musik, humanistiske fag 
vibeke@fof-aarhus.dk

Lone Husted Kristensen
Afdelingsleder: Bevægelse, handicap- og specialundervisning, FVU og OBU
lone@fof-aarhus.dk

Merete CallesenMerete Callesen
Afdelingsleder: Foredrag, kulturelle arrangementer, Kulturhøjskolen og Kulturrejser
merete@fof-aarhus.dk

Se de ansvarlige for Kreative fag under rubrikken Fagkoordinatorer

Fagkoordinatorer

Lone Skovlund
Kursussekretær for Kreative fag med ansvar for:
Kunst, keramik og andet kunsthåndværk, foto og IT, blomster, naturfag og sejlads
lone.s@fof-aarhus.dk 

Kommunikation og markedsføring

Lene Nordfeldt Iversen
Teamleder, kommunikation og markedsføring
lene@fof-aarhus.dk

Elfrida S. Jensen
Kommunikationsmedarbejder
elfrida@fof-aarhus.dk

Billede af Isolde Hornung-NissenIsolde Hornung-Nissen
Kommunikationsmedarbejder
isolde@fof-aarhus.dk

Anne Vrangbæk Kirk
Studentermedhjælper, kommunikation 
anne@fof-aarhus.dk

Astrid Meldgaard
Studentermedhjælper, kommunikation
astrid@fof-aarhus.dk

Karoline Mathilde Fugl Jensen
Praktikant, kommunikation
mf@fof-aarhus.dk 

Kursussekretærer 

Ariann Emig  
Kursussekretær, ansvarlig for foreningsforedrag
ariann@fof-aarhus.dk 

Lone Skovlund
Kursussekretær - Kreative fag med ansvar for:
Kunst, keramik og andet kunsthåndværk, foto og IT, blomster og naturfag
lone.s@fof-aarhus.dk 

Dorthe Birgitte Jensen  
Kursussekretær.
dorthe@fof-aarhus.dk

Helle Kristensen 
Kursussekretær - Bevægelsesafdelingen
helle@fof-aarhus.dk  

Maj-Britt Munk  

Kursussekretær - Sprog, Musik og Humanistiske fag. Underviser i Italiensk og fransk
maj-britt@fof-aarhus.dk  

Dorthe DjernæsDorthe Djernæs
Kursussekretær - Sprog, Musik og Humanistiske fag. Underviser i Spansk
dorthed@fof-aarhus.dk

Lone Kandelsdorff
Kursussekretær - Bevægelsesafdelingen
lone.k@fof-aarhus.dk

Maja Vinberg
Studentermedhjælper, administration og udvikling
maja@fof-aarhus.dk

Økonomi og løn 

Helle Løcke 
Teamleder, Økonomi og løn 
hellel@fof-aarhus.dk 

Elena Bang Nielsen
Økonomi og løn 
elena@fof-aarhus.dk 

Teknisk personale 

Jacob Ancher Iversen 
Servicemedarbejder
jacob@fof-aarhus.dk

Freelance ansatte

Jørgen Diswal  
Fotograf
diswal@mail.dk

Ken MarquartKenn Marquart
Servicemedhjælper
kenngerda@gmail.com