Skip to content

Vi har fået ny hjemmeside og arbejder på at løse tekniske problemer. Hvis du har foretaget et køb online mellem den 24/6-6/7 og IKKE har modtaget en bekræftelse og faktura pr. mail, bedes du kontakte os.

Det skal være trygt for dig at gå på aftenskole - se retningslinjerne for Covid-19

Retningslinjer ifm. Covid-19

Medarbejdere

Billede af Søren Peter Hansen, direktør ved FOF Aarhus

SØREN PETER HANSEN
Direktør 8731 4124 | hansen@fof-aarhus.dk

 

 

Billede af Lone Husted Kristensen, souschef og afdelingsleder ved FOF Aarhus

LONE HUSTED KRISTENSEN
Souschef og afdelingsleder lone@fof-aarhus.dk
Bevægelse, handicap- og specialundervisning, FVU og OBU

 

Billede af Vibeke rosendal, afdelingsleder fro sprog ved FOF Aarhus

VIBEKE ROSENDAL
Afdelingsleder vibeke@fof-aarhus.dk
Sprog, musik og humanistiske fag

 

 

Bilelde af Lone Skovlund, afdelingsleder hos FOF Aarhus

LONE SKOVLUND
Afdelingsleder lone.s@fof-aarhus.dk
Kreative fag, madlavning, IT og sejlads 

 

Billede af Signe Lund Christoffersen, koordinator for musikafdelingen ved FOF Aarhus

SIGNE LUND CHRISTOFFERSEN
Koordinator | signe@fof-aarhus.dk 
Musik


 

Anne Kirk, FOF Aarhus medarbejder

ANNE VRANGBÆK KIRK
Koordinator | anne@fof-aarhus.dk 
foreningsforedrag@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag samt foreningsforedrag

 

 

Billede af Suppatra Sang-Ngam, koordinator for FVU og OBU ved FOF Aarhus

SUPATTRA SANG-NGAM
Koordinator | supattra@fof-aarhus.dk
FVU og OBU 

 

 

Billede af FOF-medarbejder Kia Brandt Bertelsen

KIA BRANDT BERTELSEN
Koordinator
 | kia@fof-aarhus.dk
Foredrag og kultur m.m. 

 

Billede af FOF-medarbejder Elfrida S. Jensen

ELFRIDA S. JENSEN
Projektkoordinator
 | elfrida@fof-aarhus.dk
Projekt og udvikling

 

 

Billede af FOF-medarbejder Helle Løcke

HELLE LØCKE
Teamleder
 | bogholderi@fof-aarhus.dk
Økonomi og løn 

 

 

JOAN WULFF
Bogholder
bogholderi@fof-aarhus.dk
Økonomi og løn 

 

 

Billede af FOF-medarbejder Mariaceline Thorgaard

MARIACELINE THORGAARD
Projektmedarbejder
 | mariacelina@fof-aarhus.dk
HR, administration og økonomi (Barselsorlov) 

 

Billede af Lene Nordfeldt Iversen, teamleder for kommunikation og markedsføring ved FOF aarhus

LENE NORDFELDT IVERSEN
Teamleder |8731 4112lene@fof-aarhus.dk 
Kommunikation og markedsføring


 

Billede af FOF-medarbejder Isolde Hornung-Nissen

ISOLDE HORNUNG-NISSEN
Kommunikationsmedarbejder
 isolde@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring (Barselsorlov) 

 

Billede af Astrid Meldgaard, kommunikationsmedarbejder ved FOF Aarhus

ASTRID MELDGAARD
Kommunikationsmedarbejder | astrid@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring (Barselsvikar) 

 

 

SEBASTIAN THINGGAARD
Kommunikationsmedarbejder | sebastian@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

Billede af Rebecca Fredenslund, kursussekretær ved FOF Aarhus

REBECCA FREDENSLUND
Kursussekretær | rebecca@fof-aarhus.dk

Bevægelse samt handicap- og specialundervisning 

 

Billede af FOF-medarbejder Dorthe Jensen

DORTHE JENSEN
Kursussekretær
 dorthe@fof-aarhus.dk
Administration 

 

Billede af Maj-Britt Munk, kursussekretær og underviser ved FOF Aarhus

MAJ-BRITT MUNK NIELSEN
Kursussekretær | maj-britt@fof-aarhus.dk
Sprog, musik og humanistiske fag 

 

Billede af FOF-medarbejder Lone Kandelsdorff

LONE KANDELSDORFF
Kursussekretær | lone.k@fof-aarhus.dk
Bevægelses- og handicapområdet

 

Billede af billedkunstner Birthe Meldgaard

BIRTHE MELDGAARD
Kursussekretær | birthem@fof-aarhus.dk
Foredrag og Kulturhøjskolen

 

Billede af FOF-medarbejder Tove Jensen

TOVE JENSEN
Kursussekretær | tove@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag 

 

Billede af fotojournalist Jørgen diswal

JØRGEN DISWAL
Fotojournalist |

Foto og video