Skip to content

Det er desværre ikke muligt at tilmelde sig et kursus fra kl. 17:00 den 28. september, da aftenskolernes bagvedliggende system gennemgår en større opdatering. Der er igen åbent for tilmeldinger fra mandag den 2. oktober kl. 05:00.

Solosang | FOF Københavns Omegn

Solosang

På holdet tages der udgangspunkt i dit niveau. Cintias formål med undervisningen er, at give dig de værktøjer der skal til for at nå dit eget mål. Du vil lære læsning af noder, teknik og improvision på en prograssiv, tilpasset måde, med tilpassede spil og sange efter din smag.

Hvis du ønsker at møde andre mennesker med samme interesse og være med til at skabe et fællesskab omkring sang, så skal du tilmelde dig dette hold hvor der kun er få ledige pladser tilbage. 

Information

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Torsdag 26.10.2023 18:00-19:40 Kilden Cintia Gomez
2 Torsdag 02.11.2023 18:00-19:40 Kilden Cintia Gomez
3 Torsdag 09.11.2023 18:00-19:40 Kilden Cintia Gomez
Se alle Se færre

Cintia Gomez

Cintia er uddannet pianist, sanger og musiklærer med mere end 7 års undervisningserfaring. Cintia har studeret musikpædagogik for at kunne dele ud af sin passion og kærlighed til musik, og er uddannet i Eurytmi af Dalcroze-metoden, som handler om at undervise i musik gennem bevægelse. Cintia er i øjeblikket ved at uddanne sig til pianist hos Mariana Palacios og Kim Helweg. Hos FOF underviser Cintia i klaver, solosang, Rytmik og familiekoret.