
FOF Fyn-Fredericia
AI er mere end ChatGPT. Hos FOF Fyn-Fredericia får du en tryg og praktisk introduktion til, hvordan du kan bruge kunstig intelligens i hverdagen til alt fra planlægning og tekster til idéudvikling og overblik.
AI er efterhånden meget mere end bare at spørge ChatGPT om noget og få et svar tilbage. På dette kursus får du en tryg og praktisk introduktion til, hvordan AI kan bruges i helt almindelige hverdagssituationer.
Vi arbejder med konkrete eksempler som planlægning, overblik, idéudvikling, tekster, research, sundhedsmål, tracking og daglige opgaver. Undervejs ser vi også på, hvilke værktøjer der findes, hvordan du får bedre svar, og hvad du skal være opmærksom på i forhold til kvalitet, sikkerhed og faldgruber.
Kurset er for begyndere og kræver ingen særlige forudsætninger ud over almindeligt kendskab til computer, tablet eller smartphone. Der bliver god tid til spørgsmål, afprøvning og konkrete eksempler, så alle kan være med.
Klik på et tidspunkt for mere info og tilmelding.
Der er ingen hold tilgængelige lige nu.
Kig forbi igen senere – vi opdaterer løbende.
Se mere