Skip to content

Vil du med til online undervisning? Se alle vores online kurser!

Se online kurser

De fleste aktiviteter med fysisk fremmøde - med enkelte undtagelser - sættes i bero til og med foreløbigt torsdag den 20. maj, til det af myndighederne meldes ud, at det igen er forsvarligt at genoptage vores undervisning.

Se mere

Medarbejdere

Billede af Søren Peter Hansen, direktør ved FOF Aarhus

SØREN PETER HANSEN
Direktør 8731 4124 | hansen@fof-aarhus.dk


 

Billede af Vibeke rosendal, afdelingsleder fro sprog ved FOF Aarhus

VIBEKE ROSENDAL
Afdelingsleder vibeke@fof-aarhus.dk
Sprog, musik og humanistiske fag

 

 

Bilelde af Lone Skovlund, afdelingsleder hos FOF Aarhus

LONE SKOVLUND
Afdelingsleder lone.s@fof-aarhus.dk
Kreative fag, madlavning, IT og sejlads 

 

Billede af Signe Lund Christoffersen, koordinator for musikafdelingen ved FOF Aarhus

SIGNE LUND CHRISTOFFERSEN
Koordinator | signe@fof-aarhus.dk 
Musik


 

Anne Kirk, FOF Aarhus medarbejder

ANNE VRANGBÆK KIRK
Koordinator | anne@fof-aarhus.dk 
foreningsforedrag@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag samt foreningsforedrag (Barselsorlov)

 

 

CECILIE SKOVGAARD ERIKSEN
Koordinator | cecilie@fof-aarhus.dk 
foreningsforedrag@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag samt foreningsforedrag (Barselsvikar)

 

 

Billede af Suppatra Sang-Ngam, koordinator for FVU og OBU ved FOF Aarhus

SUPATTRA SANG-NGAM
Koordinator | supattra@fof-aarhus.dk
FVU og OBU 

 

 

Billede af FOF-medarbejder Kia Brandt Bertelsen

KIA BRANDT BERTELSEN
Koordinator
 | kia@fof-aarhus.dk
Foredrag og kultur m.m. 

 

 

Billede af FOF-medarbejder Elfrida S. Jensen

ELFRIDA S. JENSEN
Projektkoordinator
 | elfrida@fof-aarhus.dk
Projekt og udvikling


 

Billede af FOF-medarbejder Mariaceline Thorgaard

MARIACELINA THORGAARD
Projektmedarbejder
 | mariacelina@fof-aarhus.dk
HR, administration og økonomi (Barselsorlov) 

 

Billede af Lene Nordfeldt Iversen, teamleder for kommunikation og markedsføring ved FOF aarhus

LENE NORDFELDT IVERSEN
Teamleder |8731 4112lene@fof-aarhus.dk 
Kommunikation og markedsføring


 

Billede af FOF-medarbejder Isolde Hornung-Nissen

ISOLDE HORNUNG-NISSEN
Kommunikationsmedarbejder
 isolde@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

Billede af Astrid Meldgaard, kommunikationsmedarbejder ved FOF Aarhus

ASTRID MELDGAARD
Kommunikationsmedarbejder | astrid@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring 

 

 

SEBASTIAN THINGGAARD
Kommunikationsmedarbejder | sebastian@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 


LINE GREGERS BØJE THOMSEN
Studentermedhjælper | line@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

 

Billede af Rebecca Fredenslund, kursussekretær ved FOF Aarhus

REBECCA FREDENSLUND
Kursussekretær | rebecca@fof-aarhus.dk

Bevægelse samt handicap- og specialundervisning 

 

Billede af FOF-medarbejder Dorthe Jensen

DORTHE JENSEN
Kursussekretær
 dorthe@fof-aarhus.dk
Administration 

 

Billede af Maj-Britt Munk, kursussekretær og underviser ved FOF Aarhus

MAJ-BRITT MUNK NIELSEN
Kursussekretær | maj-britt@fof-aarhus.dk
Sprog, musik og humanistiske fag 

 

Billede af FOF-medarbejder Lone Kandelsdorff

LONE KANDELSDORFF
Kursussekretær | lone.k@fof-aarhus.dk
Bevægelses- og handicapområdet

 

Billede af billedkunstner Birthe Meldgaard

BIRTHE MELDGAARD
Kursussekretær | birthem@fof-aarhus.dk
Foredrag og Kulturhøjskolen

 

 

INGE MERETE BALSLEV JEPSEN
Kursussekretær inge@fof-aarhus.dk

 

 

Billede af FOF-medarbejder Tove Jensen

TOVE JENSEN
Kursussekretær | tove@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag 

 

 

JOAN DAMGAARD HOLLER | lon@fof-aarhus.dk
Lønbogholder

 

 

Billede af medarbejder hos FOF Aarhus, Nanna Dybro
NANNA DYBRO
Projektmedarbejder | nanna@fof-aarhus.dk
Økonomi, administration og HR

 


NIKOLAJ LAURSEN
Pedel | pedel@fof-aarhus.dk

 

 

Billede af fotojournalist Jørgen diswal

JØRGEN DISWAL
Fotojournalist diswal@mail.dk
Foto og video