Skip to content

Medarbejdere

Billede af Søren Peter Hansen, direktør ved FOF Aarhus

SØREN PETER HANSEN
Direktør 8731 4124 | hansen@fof-aarhus.dk

 

 

 

SPROG OG KULTURFAG

 

Billede af Vibeke rosendal, afdelingsleder fro sprog ved FOF Aarhus

VIBEKE ROSENDAL
Afdelingsleder vibeke@fof-aarhus.dk
Sprog og kulturfag

 

 

Billede af Maj-Britt Munk, kursussekretær og underviser ved FOF Aarhus

MAJ-BRITT MUNK NIELSEN
Kursusadministrator | maj-britt@fof-aarhus.dk
Sprog og kulturfag samt lokaleadministration 

 

KREATIVE OG MANUELLE FAG / FOF BUTIKKEN

Bilelde af Lone Skovlund, afdelingsleder hos FOF Aarhus

LONE SKOVLUND
Afdelingsleder lone.s@fof-aarhus.dk
Kreative fag, madlavning, IT og sejlads 



Anne Kirk, FOF Aarhus medarbejder

ANNE VRANGBÆK KIRK
Koordinator | anne@fof-aarhus.dk 
foreningsforedrag@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag samt foreningsforedrag (Barselsorlov)

 

 

CECILIE SKOVGAARD ERIKSEN
Konst. koordinator | cecilie@fof-aarhus.dk 
foreningsforedrag@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag samt foreningsforedrag (Barselsvikar)

 

Billede af FOF-medarbejder Tove Jensen

TOVE JENSEN
Kursussekretær | tove@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag 

 

Billede af FOF-medarbejder Dorthe Jensen

DORTHE JENSEN
Kursussekretær
 dorthe@fof-aarhus.dk
Administration 

 

INGE MERETE BALSLEV JEPSEN
Kursussekretær inge@fof-aarhus.dk
Administration 

 

 

MUSIK OG KULTUR

Billede af Signe Lund Christoffersen, koordinator for musikafdelingen ved FOF Aarhus

SIGNE LUND CHRISTOFFERSEN
Koordinator | signe@fof-aarhus.dk 
Instrumental musik, sang og kor

 

 

 

FOREDRAG OG KULTUR

 

Billede af FOF-medarbejder Kia Brandt Bertelsen

KIA BRANDT BERTELSEN
Teamleder
 | kia@fof-aarhus.dk
Foredrag, Kulturhøjskolen, rejser og kulturarrangementer (Barselsorlov)

 

 

Billede af medarbejder hos FOF Aarhus, Nanna Dybro
NANNA DYBRO
Konst. teamleder | nanna@fof-aarhus.dk
Foredrag, Kulturhøjskolen, rejser og kulturarrangementer (Barselsvikar)

 

Billede af billedkunstner Birthe Meldgaard

BIRTHE MELDGAARD
Kursussekretær | birthem@fof-aarhus.dk
Foredrag og Kulturhøjskolen

 

BEVÆGELSE, SPECIALUNDERVISNING OG FVU/OBU

Billede af Rebecca Fredenslund, kursussekretær ved FOF Aarhus

REBECCA FREDENSLUND
Kursusadministrator | rebecca@fof-aarhus.dk

Bevægelse samt handicap- og specialundervisning 

 

Billede af Suppatra Sang-Ngam, koordinator for FVU og OBU ved FOF Aarhus

SUPATTRA SANG-NGAM
Koordinator | supattra@fof-aarhus.dk
FVU og OBU

 

 

 

Billede af FOF-medarbejder Lone Kandelsdorff

LONE KANDELSDORFF
Kursussekretær | lone.k@fof-aarhus.dk
Bevægelses- og handicapområdet

 

 

KOMMUNIKATION OG MARKEDSFØRING

 

Billede af Lene Nordfeldt Iversen, teamleder for kommunikation og markedsføring ved FOF aarhus

LENE NORDFELDT IVERSEN
Teamleder |8731 4112lene@fof-aarhus.dk 
Kommunikation og markedsføring

 


Billede af FOF-medarbejder Isolde Hornung-Nissen

ISOLDE HORNUNG-NISSEN
Kommunikationsmedarbejder
 isolde@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

Billede af Astrid Meldgaard, kommunikationsmedarbejder ved FOF Aarhus

ASTRID MELDGAARD
Kommunikationsmedarbejder | astrid@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring 

 

 

SEBASTIAN THINGGAARD
Kommunikationsmedarbejder | sebastian@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 


LINE GREGERS BØJE THOMSEN
Studentermedhjælper | line@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

 

 

FOTO OG VIDEO

 

Billede af fotojournalist Jørgen diswal

JØRGEN DISWAL
Fotojournalist diswal@mail.dk
Foto og video

 

PROJEKT OG UDVIKLING


Billede af FOF-medarbejder Elfrida S. Jensen

ELFRIDA S. JENSEN
Projektkoordinator
 | elfrida@fof-aarhus.dk
Projekt og udvikling, IT

 

 

HR

 

Billede af FOF-medarbejder Mariaceline Thorgaard

MARIACELINA THORGAARD
Projektmedarbejder mariacelina@fof-aarhus.dk
HR

 

 

ØKONOMI OG LØN

 

JOAN DAMGAARD HOLLER 
Lønbogholder lon@fof-aarhus.dk

 

 

CHRISTIAN BANG JØRGENSEN 
Bogholder
 christian@fof-aarhus.dk

 

 

 

SERVICEMEDARBEJDER

 

NIKOLAJ LAURSEN 
Pedel pedel@fof-aarhus.dk