Jeg er uddannet balletdanser fra Den Kongelige Balletskole i London og certificeret yogainstruktør (200 timer) fra Prana Yoga Shala med Ann-Charlotte Monrad i København.
Jeg har over 20 års erfaring som professionel danser – bl.a. ved Den Kongelige Ballet i England, i europæiske kompagnier og som samtidsdanser hos Dansk Danseteater i Danmark.
Min undervisningsrejse begyndte i 2008 med ballet og udviklede sig siden med barretræning. Nu har yogaen også fundet sin plads. Uanset formen handler det for mig om, at bevægelse skal føles godt og bringe glæde – og det ønsker jeg at dele med andre.
Min yogapraksis og måde at undervise på er dybt inspireret af Ann-Charlotte Monrads undervisning og vejledning.

Underviser