
FOF Sydjylland
Få effektiv og sjov træning med Cellerciser interval og pilates i Kolding. Du kombinerer hop på Cellerciseren med styrkeøvelser på måtte og afsluttende pilatesstræk – en træning, der både udfordrer kroppen og giver dig ny energi.
Vil du have effektiv træning, hvor både kondition, styrke og bevægelighed er i fokus? På dette hold kombinerer vi Cellerciser interval og pilates i en sjov og varieret træning.
Vi starter med en grundig opvarmning på Cellerciseren. Herefter arbejder vi med intervaller, hvor hop på Cellerciseren kombineres med styrkeøvelser på måtte. Vi afslutter med pilatesøvelser og stræk, så kroppen får ro til at lande efter træningen.
Cellerciser-træningen giver mulighed for at få pulsen op og arbejde effektivt med hele kroppen. Du får en varieret træning, hvor intervaller, styrke og pilates indgår i samme hold.
Kurset er for dig, der gerne vil have sjov og effektiv træning i Kolding med fokus på både styrke, kondition og bevægelighed.
Bemærkning: Påstanden om, at 10 minutters hop på Cellerciseren svarer til en times styrketræning, er ikke medtaget, da der ikke er dokumentation for den i materialet.
Se mere
Klik på et tidspunkt for mere info og tilmelding.
Se mere