
FOF Sydøstjylland
Skab dit eget macramé vægophæng og oplev ro, nærvær og mindfulness gennem kreative teknikker – for både begyndere og let øvede.
Drømmer du om at lære macramé i Vejle og skabe noget smukt med hænderne? På dette macramé kursus i Vejle arbejder du med klassiske knytteteknikker, hvor du trin for trin laver dit eget macramé vægophæng i garn i din yndlingsfarve.
Macramé er mere end håndarbejde – det er en kreativ praksis, hvor ro, nærvær og mindfulness er en naturlig del af processen. På dette kursus i macramé i Vejle får du mulighed for at koble af fra hverdagen og fordybe dig i rytmen fra knuder og mønstre.
Kurset er et kreativt kursus i Vejle, hvor alle kan være med – uanset erfaring med macramé eller knytning. Du får grundig vejledning hele vejen, og arbejder i dit eget tempo med mulighed for at udforske både større og mindre projekter.
Garn i forskellige farver
Materialer til macramé vægophæng
Alle materialer er inkluderet i prisen, så du kan fokusere på din kreative proces.
På kurset kan du arbejde med dit macramé vægophæng i Vejle og eventuelt supplere med mindre projekter som nøgleringe eller små vedhæng, hvis du får tid.
Klik på et tidspunkt for mere info og tilmelding.
Se mere
Se mere