
FOF Djursland
Få ny energi og bevægelsesglæde på Ladys Gym i Auning. Her træner vi hele kroppen gennem en varieret og energifyldt time med opvarmning, styrkeøvelser og træning med redskaber. Et hold for kvinder, der vil styrke kroppen, slippe dagens stress og gå hjem med fornyet energi.
Klik på det FARVEDE felt "Vælg hold" for tilmelding og betaling.
Få ny energi og bevægelsesglæde på Ladys Gym i Auning. Her træner vi hele kroppen gennem en varieret og energifyldt time med opvarmning, styrkeøvelser og træning med redskaber. Et hold for kvinder, der vil styrke kroppen, slippe dagens stress og gå hjem med fornyet energi.
På Ladys Gym starter vi med en god opvarmning til musik, hvor kroppen langsomt bliver varm gennem lette og rytmiske bevægelser. Opvarmningen gør kroppen klar til resten af træningen og giver en god start på timen.
Efter opvarmningen arbejder vi videre med forskellige øvelser og små serier, der styrker kroppen og øger energien.
I træningen bruger vi blandt andet:
elastikker
små og store pilatesbolde
håndvægte
ankelvægte
Redskaberne giver variation i træningen og hjælper med at styrke musklerne i hele kroppen.
Holdet giver dig mulighed for at tage en pause fra hverdagens tempo og fokusere på bevægelse og velvære. Træningen foregår i et positivt fællesskab, hvor der er plads til både grin, energi og gode oplevelser.
Ladys Gym er for kvinder i alle aldre, der ønsker en alsidig træning med fokus på styrke, bevægelse og energi.
Hold: Ladys Gym
Fokus: Styrke, bevægelse og energi
Niveau: Begyndere og let øvede
Udbyder: FOF Djursland
Sted: Auning
Husk, at du stadig kan være med på mange af vores hold, selvom de er begyndt - kontakt blot kontoret og få nedsat kursusgebyret.
(Vi refunderer ikke, hvis du har tilmeldt dig på hjemmesiden efter, holdet er startet). Kontakt til kontoret mandag-torsdag kl. 10.00-14.00 på tlf. 8632 5588.
Klik på et tidspunkt for mere info og tilmelding.
Se mere
Se mere