I min undervisning lægger jeg meget vægt på, at rummet bliver trygt for dig. At du kan få lov til at være med alt der er, uanset om det er en dårlig dag eller et fysisk ubehag. Jeg holder et rum, der giver dig mulighed for at gå på opdagelse i, hvad der sker i dig. Uanset om det er i den stille Yin eller i den dansende Groove. Måske vigtigst af alt inviterer jeg til, at du kan være præcis som du er.
Du skal vælge den underviser, der resonerer med dig. Jeg kan lide dybderne – det at være undersøgende og nysgerrig, hvad enten det er i stilheden i Yin eller bevægelsen i Groove.
Prøv det af! Prøv gerne flere forskellige undervisere, for selvom det er samme type undervisning, så har hver lærer sit eget hjertebarn i undervisningen. Vi er forskellige og underviser forskelligt.
OG - hvis du efter en time syntes, at det var svært, kedeligt eller grænseoverskridende, så prøv det igen, og igen, og igen, førend du dømmer det ude.
Lige om lidt tager jeg til Bali i tre uger - for første gang alene, og jeg har på fornemmelsen, at det bliver mit yndlingssted.
Mennesker inspirerer mig. Så kort kan det siges.
Senest har jeg tilføjet restorativ yogalærer til mit CV for ekstra dybde og stilhed. Når jeg kommer fra Bali, så har jeg udviklet mine Yin evner med en ”meditation teacher training”. Det glæder jeg mig utrolig meget til at kunne inddrage i min undervisning.
Yin og restorativ yogalærer, Groove facilitator, NADA udøver, ansigtsyogainstruktør, reiki healer, meditationslærer, japansk lifting behandler.
Jeg underviser hvert år hundredvis af timer med fokus på bevægelse/stilhed og nærvær, også i min egen virksomhed, hvor jeg derudover også laver behandlinger, ceremonier og events med fokus på nærvær

Underviser