I en travl hverdag kan det være svært at finde ro og mærke sig selv. Tankerne tager ofte over, og vi glemmer at lytte til kroppen. På dette forløb på 4 gange á 1½ time arbejder vi med mindfulness, selvværd og nærværet i kroppen.
Gennem enkle øvelser, guidede meditationer og små refleksioner lærer du at lande i dig selv, slippe tankemylder og skabe kontakt til din indre styrke. Du vil opleve, hvordan mindfulness kan hjælpe dig til at blive mere nærværende, styrke dit selvværd og give dig en ro, som du kan tage med ind i hverdagen.
Forløbet kræver ingen forudgående erfaring – kun en åbenhed og lyst til at være til stede. Du får konkrete redskaber, du kan bruge derhjemme, så effekten af forløbet rækker langt ud over de timer, vi er sammen
Dato | Tid | Sted | Navn | |
---|---|---|---|---|
1 | Tirsdag 04.11.2025 | 16:00-17:30 | Nordstjerneskolen | Piaaye Naomie Sommer |
2 | Tirsdag 11.11.2025 | 16:00-17:30 | Nordstjerneskolen | Piaaye Naomie Sommer |
3 | Tirsdag 18.11.2025 | 16:00-17:30 | Nordstjerneskolen | Piaaye Naomie Sommer |
4 | Tirsdag 25.11.2025 | 16:00-17:30 | Nordstjerneskolen | Piaaye Naomie Sommer |
Se alle Se færre |
11.09.25
Underviser i flg. fag
Mindfulness, selvværd og ro i kroppen
Faglige baggrund
Jeg er uddannet psykoterapeut og coach.
Jeg har gennem 10 år levet af at undervise i Mindfulness, selvværd og jordforbindelse til kroppen, det at mærke sin egen styrke gennem følelserne
Henvisning til hjemmeside
www.piasommer.dk