Skip to content

Kontoret holder lukket 7-30. juli. Hjemmesiden holder ikke lukket, så tilmelding er stadig mulig.😉 God sommer🌞

FOF Østfyn laver busture sammen med Giba rejser

Ture og rejser

Tid til en uforglemmelig kulturel oplevelse? Tag med FOF Østfyn på tur!

At rejse er at leve. Hos FOF Østfyn er vi ved at være klar med forårets program, der indeholder en række spændende oplevelser, både i nabolaget, andre steder i Danmark og i udlandet. Hvad enten din interesse ligger indenfor historie, kultur, samfund eller natur, så tag med FOF Østfyn på vores oplevelsesrige og veltilrettelagte ture.
Vi lægger ud med en kulturtur til det til alle tider spændende Glyptoteket og Københavns rådhus, lidt senere gælder det Københavns Lufthavn og et helt specielt besøg bag murene hos Odd Fellow Logen. Julestemningen kan nå nye højder med en juletur til Husum.
Sæt dig til rette i bussen, så er der sørget for alt til en dejlig eftermiddagstur.
Du skal hverken tænke på billet eller p-plads, bare nyde dagen.

Så uanset om du er på udkig efter spændende udflugter, endagsture eller rejser med kulturelt indhold, så kan du finde kvalitetsture for et modent publikum i vores FOF Østfyns program. 

Praktisk information:
FOF Østfyn udbyder ture og rejser i samarbejde med GIBA Travel.
 Ved framelding af ture og rejser er det den tekniske rejsearrangørs afbestillingsbetingelser, der er gældende.

Det betyder f. eks at ved afbestilling af dagsture gælder følgende:
Indtil 12 dage før afrejse refunderes 50 % af udflugtens pris - herefter ingen refundering.
OBS: Koncert, revy og showarrangementer er bindende ved betaling.