Skip to content

Administrationen holder ferielukket, men hjemmesiden er åben for tilmeldinger hele sommeren. Har du spørgsmål er du velkommen til at sende os en mail på sonderjylland@fof.dk, den bliver besvaret hurtigst muligt efter ferien. Telefonen åbner igen onsdag d. 6. august kl. 10. God sommer!

Tilmeld nyhedsbrev
Lær at sy i FOF

Modesyning

Er du interesseret i at sy men har brug for hjælp og vejledning til at komme godt i gang?

 

Så er der mulighed for at få en masse fif og inspiration. Du kan sy nyt tøj, forandre det gamle eller sy nye puder til boligen.

 

Om du er begynder eller øvet betyder intet, da der undervises individuelt. Du vil få vejledning til indkøb af materialer.

Vel mødt til nogle hyggelige og kreative aftener.

 

Medbring: Din egen symaskine. 

 

Materialer: Materialer medbringer du selv eller køber hos underviser.


 

Information

  • Dato 20.10.2025-08.12.2025
  • Adresse Broagerhus
    Allégade 4
    6310 Broager
  • Lokale 116 - kreativ (sy)
  • Bemærkninger Undervisningsmaterialer er som udgangspunkt ikke inkluderet i prisen. Dem medbringer du selv eller køber og afregner direkte med underviseren. Så vidt muligt oplyser vi en forventet udgift på vores hjemmeside. Er den ikke oplyst, er du velkommen til at kontakte os.Som udgangspunkt skal du medbringe din egen symaskine, men du er velkommen til at kontakte underviseren, og høre om der er mulighed for at låne en maskine.

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Mandag 20.10.2025 19:00-21:45 Broagerhus Vicky Fallesen
2 Mandag 27.10.2025 19:00-21:45 Broagerhus Vicky Fallesen
3 Mandag 03.11.2025 19:00-21:45 Broagerhus Vicky Fallesen
Se alle Se færre
Vicky Fallesen underviser i syning hos FOF Sønderjylland
Underviser

Vicky Fallesen

Er uddannet skrædder og har været butikschef for Stof 2000, men har nu egen butik og underviser ved siden af.