Skip to content
FOF Sønderjylland Varmtvandsundervisning personer i bassin

Varmtvandsundervisning - sommer

Træning i varmtvandsbassin er gavnligt for kroppen på mange måder. I det varme vand er træningen ikke lige så fysisk anstrengende som på land, hvorved dine led skånes.

Desuden udvikles din balance, dit hjerte og kredsløb styrkes, og spændte muskler løsnes. Desuden virker det varme vand smertelindrende og giver en større bevægelsesfrihed.

Du skal være selvhjulpen for at kunne deltage på vores hold.

Vanddybden på Gigthospitalet er fra 125-159 cm.

Information

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Mandag 26.05.2025 16:00-16:45 Dansk Gigthospital, Sønderborg Ida Marie Nordström
2 Mandag 02.06.2025 16:00-16:45 Dansk Gigthospital, Sønderborg Ida Marie Nordström
3 Mandag 16.06.2025 16:00-16:45 Dansk Gigthospital, Sønderborg Ida Marie Nordström
Se alle Se færre

Ida Marie Nordström

Jeg er 33 år og uddannet fysioterapeut fra UC SYD Haderslev i 2024

Som person er jeg rolig af sind og vægter nærvær og ærlighed højt. Jeg bestræber mig hele tiden på at udvikle mig både fagligt og personligt. Dermed er mit mål at levere den bedste undervisning, så du hurtigst muligt kan opnå dit mål.

Med to energifulde børn kan nogle gange godt være svært at dyrke sine interesser. Men min passion er Aerial hoopsom, som jeg så småt er ved at vende tilbage til.