Skip to content

Vi har modtaget midler fra Trygfonden: Det er til økonomisk mindre bemidlede pensionister/førtidspensionister med et Helbredstillæg eller Ældrecheck, hvor der gives op til 50% i tilskud af kursusgebyret - så længe midler haves. Hvis du betaler fuld pris ved tilmelding, frafalder muligheden. Kontakt FOF på 86325588 for denne mulighed. - Gælder KUN kurser.

Alsidig kropstræning - Rønde med FOF Djursland

Alsidig kropstræning - Rønde

Få en energifyldt start på dagen med funktionel træning for både krop og velvære hos FOF Djursland.

På dette hold får du træning, der styrker hele kroppen gennem let kondition, funktionelle øvelser, styrke og smidighed. Til god musik arbejder vi med åndedræt, bindevæv og kropsholdning – og du går derfra med fornyet energi.

Derfor skal du vælge morgentræning:

  • Træning for hele kroppen: Kombination af styrke, mobilitet, koordination og kondition.
  • Fokus på velvære: Øvelser, der styrker åndedræt, bindevæv og din naturlige kropsholdning.
  • For alle niveauer: Øvelserne tilpasses dit funktionsniveau – alle kan være med.

Kom frisk og prøv dette nye, motiverende morgenhold – din krop vil takke dig.


Husk, at du stadig kan være med på mange af vores hold, selvom de er begyndt - kontakt blot kontoret og få nedsat kursusgebyret. (Vi refunderer ikke, hvis du har tilmeldt dig på hjemmesiden efter, holdet er startet). Kontakt til kontoret mandag-torsdag kl. 10.00-14.00 på tlf. 8632 5588.


Se flere krop og bevægelseshold HER

Information

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Onsdag 10.09.2025 08:45-09:45 Rønde Idrætscenter Anne Lykke Pedersen
2 Onsdag 17.09.2025 08:45-09:45 Rønde Idrætscenter Anne Lykke Pedersen
3 Onsdag 24.09.2025 08:45-09:45 Rønde Idrætscenter Anne Lykke Pedersen
Se alle Se færre
Anne Lykke Pedersen underviser hos FOF Djursland
Underviser

Anne Lykke Pedersen

Anne er uddannet ergoterapeut og har arbejdet bredt i sit fag med rehabilitering, ergonomi og undervisning siden hun blev uddannet i 1986.

Anne blev selvstændig ergoterapeut fra 2007 og 10 år frem. Hun arbejdede der med kropsbehandling, undervisning i Pilates og EFFEKT samt ergonomi på virksomheder samt havde en del store og små konsulentopgaver for både offentlige og private virksomheder indenfor sundhedsfremme, forebyggelse og arbejdshabilitering.