Skip to content

Vi har modtaget midler fra Trygfonden: Det er til økonomisk mindre bemidlede pensionister/førtidspensionister med et Helbredstillæg eller Ældrecheck, hvor der gives op til 50% i tilskud af kursusgebyret - så længe midler haves. Hvis du betaler fuld pris ved tilmelding, frafalder muligheden. Kontakt FOF på 86325588 for denne mulighed. - Gælder KUN kurser.

Kundalini yoga og Hatha i Thorsager

Yoga - Thorsager

– Forny din energi med FOF Djursland

Denne yogaklasse kombinerer det bedste fra forskellige yoga verdener. Det er yoga for både krop og sjæl – med fokus på nærvær, bevægelse og indre ro.

Undervisningen indeholder åndedrætsteknikker, mantra, stående, siddende og liggende øvelser – og afsluttes med dyb afspænding.

Derfor skal du deltage:

  • Unik kombination af Kundalini og Hatha yoga – både energisk og skånsomt
  • Forbind krop og sind gennem åndedræt, bevægelse og meditation
  • Holdet er for både mænd og kvinder – både begyndere og øvede kan være med

Tilmeld dig Yoga i Thorsager – og mærk både styrke og ro med FOF Djursland.


Husk, at du stadig kan være med på mange af vores hold, selvom de er begyndt - kontakt blot kontoret og få nedsat kursusgebyret. (Vi refunderer ikke, hvis du har tilmeldt dig på hjemmesiden efter, holdet er startet). Kontakt til kontoret mandag-torsdag kl. 10.00-14.00 på tlf. 8632 5588.


Se flere krop og bevægelseshold HER

Information

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Tirsdag 26.08.2025 17:00-18:15 Thorsager Skole Julia Madsen
2 Tirsdag 02.09.2025 17:00-18:15 Thorsager Skole Julia Madsen
3 Tirsdag 09.09.2025 17:00-18:15 Thorsager Skole Julia Madsen
Se alle Se færre
Julia Madsen underviser hos FOF Djursland
Underviser

Julia Madsen

Julia er uddannet fysioterapeut med 15 års erfaring. Hun har haft hold indenfor ryg/skulder/knæ, samt pilates og yoga. Julia glæder sig til glad bevægelse.