Vi er i fuld gang med at opdatere hjemmesiden til forårssæsonen. Der vil derfor løbende komme nye hold. Er der et hold du ikke kan finde, kontakt kontoret på 8632 5588.
Vi er i fuld gang med at opdatere hjemmesiden til forårssæsonen. Der vil derfor løbende komme nye hold. Er der et hold du ikke kan finde, kontakt kontoret på 8632 5588.
1-DAGS KURSUS
Drømmer du om at mestre kunsten at lave håndlavede chokoladeplader – perfekt til julens hygge og forkælelse? Kom med til en stemningsfuld og inspirerende juleworkshop med Zsofia chocolatier fra Cooking Therapy, hvor vi dykker ned i chokoladens søde og krydrede univers.
Vi skal arbejde med smeltning, temperering og julede smagskombinationer, mens vi udforsker, hvordan du kan skabe dine egne unikke chokoladeplader fyldt med julens magi.
Hvad skal vi lave?
Undervejs deler vi teknikker
Bemærk: Der må påregnes udgifter til råvarer, dette afregnes direkte med underviseren.
Se flere madhold HER
| Dato | Tid | Sted | Navn | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tirsdag 02.12.2025 | 19:00-20:30 | SPIREN Madværksted | Zsofia Anna Toth |
Zsofia tilbyder mindful cooking- og chokoladekurser med Cooking Therapy som kognitiv terapeut og coach. Som passioneret Chocolatier med mange års erfaring i Danmark, specialiserer hun sig i chokoladefremstilling og undervisning af andre i at mestre denne kunst. Zsofisas kurser kombinerer teoretisk viden med praktiske teknikker, designet til at inspirere og uddanne chokoladeentusiaster i håndværkets fine detaljer.
Hun brænder for gastronomi, madkultur, madhistorie og studier. Hun trives med at skabe et intimt læringsmiljø, hvor små grupper kan samles og dele en fantastisk, sjov og lærerig oplevelse. Gennem kombinationen af teori, praktiske færdigheder og hendes kærlighed til mad, ønsker hun at opbygge en følelse af fællesskab og passion for at skabe, spise og være sammen.