Kom med og skab din helt egen julepynt og adventskrans, som du kan tage frem år efter år.
Vi skal arbejde med alt det bedste, naturen har at byde på i denne årstid og for at give vores kreationer et ekstra strejf af jul, kombinerer vi de naturlige elementer med glitrende stjerner og vinterlige snefnug, så vi rigtigt kan få julestemningen helt ind i stuen.
På kurset vil vi blandt andet binde en smuk adventskrans, som du kan tage frem år efter år. Vi skal også lave dekorative, sneklædte træer, der kan pynte på bordet, i vindueskarmen eller måske som en særlig gave til en, du holder af.
Undervejs deler jeg ud af mine bedste tips og tricks, så du får masser af inspiration og nye teknikker med hjem, som du kan bruge igen og igen.
Dato | Tid | Sted | Navn | |
---|---|---|---|---|
1 | Søndag 23.11.2025 | 09:00-16:00 | H. C. Andersensvej | Amalie Espenhain Sørensen |
Amalie er florist og indehaver af blomsterforretningen "Aries Flowers".
Hun er uddannet ved EUX Business detail med speciale som blomsterdekoratør og har deltaget i flere mesterskaber i moderne blomsterkunst.