Skip to content
Tag et makeupkursus i FOF

Makeup Workshop

Lægger du makeup på samme måde, som da du var i 20’erne? Eller synes du, det er svært at lægge en naturlig makeup, som ikke føles som en maske?

Kom og få ny inspiration til at lægge en naturlig og sikker makeup, som passer til din hud og alder og som holder hele dagen. På workshoppen får du masser af fifs til hvordan du vælger den rigtige makeup til netop din hud og også til hvordan du bedst passer på din hud. 

Tag din veninde med til en hyggelig pigeaften, hvor vi får ny viden, griner og øver os sammen.

Værd at vide

Vi bruger 100% naturlig og åndbar makeup, hvor der er taget stilling til hvilke indholdsstoffer, der er brugt.

Holdet er lille, så der er plads til at DU er i fokus og kan få kyndig vejledning, som du kan tage med hjem.

Information

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Torsdag 13.11.2025 18:30-20:30 Slagelse Bibliotek Charlotte Fnug Munksgaard
Underviser

Charlotte Fnug Munksgaard

Charlotte er skønhedsiværksætter og har været i skønhedsbranchen i over 26 år i ledende stillinger i både salg og indkøb. Hun har desuden været chef for kosmetikafdelingen i Kastrup Lufthavn og har de sidste 16 år arbejdet som selvstændig, hvor hun har udviklet sine egne skønhedsmærker.

Hun kender branchen ud og ind og deler passioneret sin store viden!