Skip to content
Efterfødselstræning og efterfødselsgymnastik i FOF

Efterfødselstræning - Asp/Struer

Kom godt i gang efter fødslen

Har du brug for en tryg og fagligt guidet start på træningen efter fødslen?

Dette efterfødselsforløb er skræddersyet til dig, der ønsker at genopbygge din styrke og mobilitet med kyndig vejledning fra en erfaren fysioterapeut. Vi tager udgangspunkt i din krop og dit tempo, så du får et solidt og sundt fundament til at komme godt i gang igen.

Du vil blive introduceret til skånsomme, men effektive øvelser med fokus på bækkenbund, kernestabilitet og mobilitet. Der er god tid til spørgsmål og individuel vejledning undervejs.

Forløbet foregår i trygge og hyggelige rammer, hvor der er plads til både dig og din baby. Der er fokus på nærvær, ro og fællesskab med andre mødre i samme situation.

Hvis baby skal sove er der rig mulighed for at baby kan sove uforstyrret ❤️

Du tilmelder dig hele forløbet og sikrer dig en plads på et lille hold med fokus på kvalitet og personlig opmærksomhed.

 

Information

Datoer

Dato Tid Sted Navn
1 Tirsdag 02.09.2025 09:30-10:30 Svinget ved Langhøj Hallen Stinne Obel Jakobsen
2 Tirsdag 09.09.2025 09:30-10:30 Svinget ved Langhøj Hallen Stinne Obel Jakobsen
3 Tirsdag 16.09.2025 09:30-10:30 Svinget ved Langhøj Hallen Stinne Obel Jakobsen
Se alle Se færre
Stinne underviser i pilates og fysio flow i Struer

Stinne Obel Jakobsen

Jeg hedder Stinne Obel Jakobsen. Jeg er uddannet fysioterapeut i 2009 og har siden da arbejdet på klinik i Vildbjerg.

Jeg er vant til at arbejde meget bredt indenfor mit felt og har mange års erfaring indenfor holdtræning. Jeg har taget flere forskellige efteruddannelser, men vigtigst er jeg uddannet fysio flow instruktør og underviser i pilates og har undervist i dette i flere år. Bruger det meget i min hverdag, da vores bevægelighed og stabilitet er grundlæggende for vores velbefindende.