Skip to content

Vi er i gang med at oprette efterårets kurser, kurserne kommer løbende på hjemmesiden indtil alle hold er klar fra midt juni.

Nærvær i bevægelse

Nærvær i bevægelse

Giv slip på spændinger

Træk vejret. Mærk rygsøjlens rotation. Bliv nærværende og kom til stede i din krop, som den er, mens du bevæger dig.

På holdet arbejder vi med rolige enkle bevægelser på gulvet, som giver blide stræk af kroppen, hjælper dig til at komme hjem til dig selv og finde ro, hvilket er godt og giver balance i en pulserende tilværelse. Vi har fokus på processen i bevægelsen ikke målet. Hele kroppen bevæges igennem og der vil være særligt fokus på ryggens rotation. Med støtte fra åndedrættet giver du slip i de spændinger du kan.

Dette hold er for dig der vil give dig selv en gave af egenomsorg og tid til din krop! Du finder jordforbindelse og bliver centeret i dig selv.

Vi slutter altid med lidt mere aktiv bevægelse, så du bliver klar til at møde hverdagens puls igen.