Vi begynder hver mødegang med en meditativ indledning og bevidstgørelse af vores energi-centre (chakraer) og åbner os for Guds lys, kraft og kærlighed.
Vi synger et blandet repertoire af musik fra hele verdenen, det kan fx være nordiske folkeviser, gospel, shamanistiske bålsange, afrikanske hymner og popsange. Sangene er arrangeret i lette korarrangementer, og indstuderes via intuitiv sang, hvor du lærer sangen igennem fagter og bevægelser i stedet for noder. Sammen skaber vi et helligt rum med jordforbindelse, tryghed og nærvær.
Alle kan være med uanset om du har erfaring med at synge eller ej. Du behøver ikke kunne noder for at være med.
Der er maks. 20 deltagere på holdet. Fotokopier af noder og eventuelle andre materialeudgifter er ikke inkluderet i prisen.